Facebook page

Проекти

 15 травня 2014 року у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів Стародавній» Музей «ПЛАТАР» продовжує музейно-виставковий проект «Тобі, Україно!» відкриттям виставки «Єдина Країна! ТрадиціЇ, колекції, меценати», до якої приєдналися приватні музеї України - Музей родини Шереметьєвих та Музей української ікони «Духовні скарби України». Експозицію виставки розміщено у будівлі Чернігівського Колегіуму. Відвідувачі зможуть на прикладі експонатів музею історичного культурного надбання «ПЛАТАР» прослідкувати хронологію виникнення та розвитку української мистецької культури, починаючи від Трипільської цивілізації, через ремесла Кіммерійців, Скіфів, Сарматів до славетної Київської Русі.
Через сакральні твори з колекції Музею української ікони «Духовні скарби України» Ігоря Понамарчука торкнутися витоків, історії формування та особливостей української іконографії. 
Сторінки вітчизняної історії кінця ХІХ – поч. ХХ ст. відкриються за допомогою унікальних фотографій та документів, печаток, мундирів військових та чиновників, літографій, відзнак військових формувань, гербового посуду з сервізів аристократичних родин та виразної збірки пам’яток матеріальної культури Чернігівщини з музейної колекції родини Шереметьєвих.
 
 

22 серпня 2013 року у приміщенні Музею історії міста Києва, Музеєм історичного культурного надбання «ПЛАТАР» за підтримки Благодійного Фонду «ПЛАТАР. Пам‘яті Сер  гія Платонова» відкрито виставку «Від Трипілля до Київської Русі», наступний етап виставкового проекту «Україна – Світові».

Експозиція презентує найбільш показові, раритетні, знакові та унікальні предмети з колекції Музею «ПЛАТАР» , які відображають витоки та розвиток української  культури, починаючи від Трипільської цивілізації, через Кіммерійців, Скіфів, Сарматів до славетної Київської Русі. Представлені експонати віддзеркалють своєрідну хронологію виникнення сучасної цивілізації.

Виставка працюватиме  до 22 вересня 2013 року.  Відвідувачі  отримають  чудову можливість відчути  велич культури та історії України.

 

 

17 травня 2013 року у Національній Львівській Галереї ім. Бориса Возницького, у залах Палацу Потоцьких представлено виставку «Величні тисячоліття України»  в рамках нового масштабного культурно-освітницького проекту  «Обрана Україна». Експозиція висвітлює найдавніші сторінки історії ПраУкраїни від часів Трипілля до Київської Русі демонструючи художній образ матеріального світу того часу, дивовижною розписною керамікою Трипілля, обладунками воїнів Кіммерії та Скіфії, витонченими прикрасами Сарматії Античного Причорномор‘я, реконстуруйованим  жіночим вбранням часів Київської Русі. Представлено близько 600 музейних предметів.

Унікальність експозиції полягає у  створенні музейними засобами яскравого образу стародавніх держав, що були розташовані на території нашої країни та зіграли важливу роль у історії формування України.

 

Під час виставки 10 найкращим школам та 10 бібліотекам м. Львів Благодійний фонд «ПЛАТАР» подарував унікальну двотомну Енциклопедію Трипільської цивілізації. 

 

З 21 листопада 2012 року до 25 лютого 2013 року у Парижі, в Музеї Лувру, в залі де-ла-Шапель (Зал Каплиці) у рамках співробітництва Благодійного фонду ПЛАТАР з Лувром, прошла виставка «Іоанн Георг Пінзель, український скульптор бароко XVIII століття».

Партнерами в організації експозиції Іоанна Пінзеля в Луврі стали: Посольство Франції в Україні, Французький Інститут в Україні, Благодійний фонд «ПЛАТАР. Пам’яті Сергія Платонова», видавництво «Грані-Т», Міжнародні Авіалінії України, проект Discover Ukraine, Державне підприємство «Укркінохроніка», компанія «Крафт Фудз Україна».

 

Червень 2012 року в рамках міжнародного проекту «Україна – Світу»  сумісно з Національним історико-культурним Києво-Печерським заповідником відкриття виставки «Слава Україні. Золоті скарби та зниклі цивілізації» близько 400 експонатів представлені у приміщенні Національного історико-культурного Києво-Печерського заповідника.

 

1 березня 2012 року

В рамках міжнародного проекту «Україна – Світу», завершився дворічний тур виставки «Слава Україні. Золоті скарби та зниклі цивілізації».

 

Музей історичного культурного надбання «ПЛАТАР» та Благодійний фонд «ПЛАТАР» Пам’яті Сергія Платонова» дякують за надану можливість та підтримку в проведені виставки Міністерство культури і туризму України, Національний Києво-Печерський історико-культурній заповідник.

 

Користуючись можливістю, висловлюємо глибоку повагу та подяку Президенту України В.Ф. Януковичу, Раднику Президента України – керівнику Головного управління з гуманітарних та суспільно-політичних питань Адміністрації Президента України Герман Г.М. за сприяння у зміцненні культурних відносин між Україною та США.
 

Особливо хотілося б відзначити представників України та США надзвичайних та повноважних послів О. Моцика та Дж. Теффта під патронатом яких було проведено тур українських скарбів по музеях Америки, нашого партнера в США – Фонд міжнародного мистецтва та освіти, та його президента Грега Гурова за можливість показати унікальні скарби нашої країни і познайомити з історією України американський народ, Американсько-українсько ділову Раду за організацію бізнес-семінарів та проведення грандіозних заходів відкриття виставок.

 

Найбільші міста Америки Вашингтон, Омаха, Хьюстон, Мінеаполіс - із захопленням приймали виставку. Американське суспільство отримало унікальну можливість ознайомитись із багатою історією України ,починаючи від здобутків Трипільської культури, засвоюючи спадок Античності і подорожуючи через Велику Скіфію, войовничу Сарматію до шедеврів, виготовлених майстрами Київської Русі, вражаючих своєю величчю та значимістю. Виставку відвідало близько 2 млн. американців, що само пособі є безпрецедентним фактом в культурних відношеннях між нашими країнами.

 

І не лише позитивні відгуки в пресі, але й високий рівень відвідування виставки, свідчать про надзвичайний інтерес американців до України і як наслідок пропагування нашої історії та культури.
Тим самим нам хотілося б сподіватися на продовження такого успішного проекту.

 

15 жовтня 2010 – 15 лютого 2012 року у рамках міжнародного виставкового проекту «Україна – Світу»  проводились виставки у музеях США. Взагалі проект викликав дивовижний інтерес американського суспільства до держави, яка має таку багату історію розвитку. Виставки проходили у провідних музеях:

Даний проект було втіленно в життя завдяки підтримки Посольства України, Надзвичайного та Повноважного Посла України в США, Посольства США, Надзвичайного та Повноважного Посла США в Україні, Міністерства культури України.

 

з 26 грудня 2011 року у Львівській національній галереї мистецтв відкрився виставковий проект колекції ПЛАТАР, на сьогодні реалізовані три етапи:

·         Грудень 2011 року «Золоті скарби зниклих цивілізацій»

·         Березень 2012 року «Золоті вінки античності»

·         Червень 2012 року «Код Трипілля»

 

16 вересня – 31 жовтня 2008 року проходила виставка «Великі цивілізації Старої Європи: Кукутень-Трипілля». Ця подія відбувалась у Палаці Канчелярія у місті Римі, , Ватикан, Італія. У проекті, організатором якого з української сторони виступав Музей ПЛАТАР, приймали участь і інші музеї:  Дніпропетровський музей ім. Яворницького, а ткож 6 румунських музеїв, разом з Національним музеєм історії Румунії, та Національним заповідником Молдови.  За підтримки Посольства України при Святому Престолі, Надзвичайного та Повноважного Посла України Іжевської Т.І. ця подія була проведена на самому високому рівні. Під час виставки було проведено конференцію у якій прийняли участь провідні археологи України, Молдови, Румунії та Італії.

 

Липень 2008 року Музей ПЛАТАР спільно з Благодійним Фондом "ПЛАТАР" у якості спонсора  виставкового проекту «Православна ікона Росії, України, Білорусі». На відкритті виставки були присутні два Патріархи – Патріарх Московський та Всія Руси Олексій II та Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Володимир.  Проводилась виставка у трьох музеях: Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику (Україна), Державній Третьяковській галереї (Росія), Національному художньому музеї (Білорусь).

 

14 квітня – 29 липня 2008 року у Національному музеї Варшави проводилась в рамках міжнародного виставкового проекту виставка «Україна – Світу» експонатів Музею ПЛАТАР. Експозиція налічувала близько 500 одиниць, які відображували в собі усі етапи розвитку людства на території України, від Трипільської доби до часів Київської Руси. Такий масштабний виставковий проект урочисто відкривали Президенти України та Польщі.  Ця подія отримала підтримку як державних адміністрацій так і науковців у галузі археології та історії обох країн.

 

16 листопада 2005 року Музей ПЛАТАР  в рамках міжнародного виставкового проекту «Україна Світу» відкрив експозицію в штаб квартирі ЮНЕСКО в Парижі з нагоди святкування 60-тої річниці заснування. Разом з Національним історичним музеєм були представлені експонати часів Трипільської цивілізації. Виставка проводилась за підтримки та участі Президента України, Міністерства Закордонних Справ України,  Генерального директора ЮНЕСКО з питань культури, Голови Національної комісії України з питань ЮНЕСКО.