Благодійний Фонд «ПЛАТАР. Пам‘яті Сергія Платонова» засновано у 2005 році відомими українськими меценатами Сергієм Тарутою, Сергієм та Миколою Платоновими, зусиллями яких на початку 90-х років минулого століття, для запобігання вивозу за територію України предметів стародавньої історії, були врятовані в результаті довгої та кропіткої пошукової роботи, по збереженню скарбів нашої країни, наслідуючи приклад відомих колекціонерів таких як Варвара і Богдан Ханенки, мецената Терещенко, створили Музей історичного культурного надбання «ПЛАТАР», вагомий дар предметів з приватної колекції С.О.Тарути та С.М. Платонова поповнили колекцію Золотої скарбниці України - Музей історичних коштовностей України. Цими ініціативами збагативши національний музейний фонд України.
Важливими напрямками діяльності Благодійного Фонду «ПЛАТАР» є ознайомлення широких верств населення України, надаючи вільний доступ всіх бажаючих і зацікавлених до інформації та участі в культурному житті країни. Сприяє підвищенню престижу Української держави у світі, що має одну з найдревніших культур на теренах Європи, підтримує розвиток музейної справи України та видавничої діяльності у сфері культури.
Благодійний Фонд на сьогодні підтримує заходи з відтворення історичних пам‘яток нації з метою сприяння розвитку культури, охорони та збереження національної історико-культурної спадщини України.
Створення і розширення єдиного культурного простору, який охоплює найрізноманітніші сторони мистецтва України є стратегічною ціллю Фонду. Для досягнення цієї цілі фонд здійснює наступні напрямки діяльності:
Лютий 2005 року в Історико-архітектурному пам’ятка-музею «Київська фортеця» спільної організації та проведенні виставки старожитностей «На зорі світових цивілізацій. Трипільська культура в Україні».
2005-2010 рр. близько 3000 експонатів на виставці «Тобі, Україно!» у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику»
У липні 2008 року виставковий проект «Православна ікона Росії, України, Білорусі». Проводилась виставка у трьох музеях: Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику (Україна), Державній Третьяковській галереї (Росія), Національному художньому музеї (Білорусь).
Діючі благодійні програми:
з 26 грудня 2011 року у Львівській національній галереї мистецтв відкрився виставочний проект колекції ПЛАТАР, на сьогодні реалізовані три етапи
Благодійний Фонд «ПЛАТАР. Пам’яті Сергія Платонова» знову зібрав під одним дахом колекції державні та приватні. У проекті взяли учать Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Благодійний Фонд «ПЛАТАР. Пам’яті Сергія Платонова», Фонд «Арт Інвест Групп», Аукціонний дім «Дукат», Музей родини Шереметьєвих.
Відвідувачам представлено твори іконопису й декоративно-літургійного мистецтва Х-ХІХ ст. Багатий сюжетний матеріал і регіональні особливості української ікони та пам’ятки декоративно-літургійного мистецтва: хрести, скульптури, металева пластика надають можливість відчути сакральний простір якій існує у храмі.
21 жовтня 2015 року у Мистецькій галереї Національного Університету “Острозька академія» стартував виставково-освітній проект «Шляхами древніх світів», перший етап відкрила виставка «Світ Трипілля». Виставка налічує близько 200 предметів давньої доби історії України. Експозиція показує суспільний лад, економічний устрій та духовний світ наших пращурів. Експозиція яскраво демонструє унікальність нашого історичного минулого, допомагає сформувати світогляд з орієнтирами на історичні цінності.
червень 2012 року в рамках міжнародного проекту «Україна – Світу» сумісно з Національним історико-культурним Києво-Печерським заповідником відкриття виставки «Слава Україні. Золоті скарби та зниклі цивілізації» близько 400 експонатів представлені у приміщенні Національного історико-культурного Києво-Печерського заповідника
14 квітня – 29 липня 2008 року у Національному музеї Варшави проводилась виставка експонатів Музею ПЛАТАР. Ця подія отримала підтримку як державних адміністрацій так і науковців у галузі археології та історії обох країн.
Березень 2010 року у місті Анкона (Італія) при підтримці Надзвичайного та Повноважного Посла України у Ватикані Тетяни Іжевської, мерії міста Анкона, Благодійного фонду «ПЛАТАР», у престижному залі «Моле Ванвителліана» у рамках Національної Екуменичної ради, організованого Єпископською Конференцією Італії, проходила виставка «Золота доба української ікони XVI-XVIII століття»
16 вересня – 31 жовтня 2008 року проходила виставка «Великі цивілізації Старої Європи: Кукутень-Трипілля». Ця подія відбувалась у Палаці Канчелярія у місті Римі, , Ватикан, Італія. У проекті, організатором з української сторони виступав Фонд ПЛАТАР, презентуючи 150 експонатів, приймали участь і інші музеї. Під час виставки було проведено конференцію у якій прийняли участь провідні археологи України, Молдови, Румунії та Італії.
15 жовтня 2010 – 15 лютого 2012 року у рамках міжнародного виставкового проекту «Україна – Світу» спільно з Фондом міжнародного мистецтва та освіти (м.Бесезда, штат Меріленд, США) було презентовано у музеях США експонати з колекцій Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Національного музею у Львові імені. Андрея Шептицького та Музею історичного культурного надбання «ПЛАТАР» у:
Листопад 2012 року в рамках співробітництва з Лувром у пошуку та залученні нових партнерів задля поширення та інтеграції української культури, як значної складової світової історичної спадщини та розвитку людської цивілізації на території Європи, а також задля реалізації майбутніх проектів Благодійний Фонд «ПЛАТАР» меценат виставки «Йоган Георг Пінзель. Скульптура доби бароко в Україні ХVІІІ століття» у Луврі.
Париж, 21 листопада 2012 р. - У Музеї Лувру відкрилась виставка скульптур «Іоанн Георг Пінзель, український скульптор бароко XVIII століття», майстра бароко Іоанна Георга Пінзеля, який жив і творив у Галичині в XVIII ст. Вперше майже тридцять скульптур майстра, деякі з них дерев'яні (із поліхромними або позолоченими прикрасами), більшість з яких досі зберігалися в музеях та церквах на західній Україні, були відреставровані та зібрані у найбільш відвідуваному музеї світу в Парижі.
Блискучий стиль Пінзеля вирізняє його серед сучасників цього золотого віку завдяки унікальній особистості, яскравій виразності, здатності вловити драматичний рух, а також завдяки особливому використанню оздоблення. Художні прийоми, притаманні майстру - використання драматичних жестів, потужна виразність образів, а також оригінальна обробка деталей. Виставка стала результатом дворічної співпраці з Лувром Міністерства культури України та Львівської національної галереї мистецтв.
Це безпрецедентна культурна подія, яка сприятиме інтеграції культурного спадку України у світовий культурно-мистецький простір. Виставка надає відвідувачам безпрецедентну можливість відкрити для себе роботи, які рідко можна побачити за межами України.
Партнерами в організації експозиції Іоанна Пінзеля в Луврі стали: Посольство Франції в Україні, Французький Інститут в Україні, Благодійний фонд «ПЛАТАР. Пам’яті Сергія Платонова», видавництво «Грані-Т», Міжнародні Авіалінії України, проект Discover Ukraine, Державне підприємство «Укркінохроніка», компанія «Крафт Фудз Україна».
2006 рік двомовний альбом із збірки Львівської Національної галереї мистецтв.
2008 року видання каталогу виставки музею «ПЛАТАР» у Національному музеї Варшави «Україна – Світу»
Липень 2008 року під патронатом Благодійного Фонду видання каталогу «Православна ікона Росії, України, Білорусі»
Благодійний Фонд «ПЛАТАР. Пам‘яті Сергія Платонова» розглядає будь-які питання щодо розвитку програм та проектів по поширенню української культури і структурою, широко відкритою для співпраці і партнерства з усіма організаціями та приватними особами, що мають схожі цілі та напрямки діяльності, як: