Facebook page

Виставки

 

Музей історичного культурного надбання „ПЛАТАР” пропонує відвідувачам ознайомитися з унікальними пам’ятками, що розповідають про глибинну  історію народів, які населяли  територію нинішньої України впродовж багатьох  тисяч років. Лише висока культура і глибокий патріотизм засновників музею Сергія Тарути і Сергія Платонова дали змогу зібрати і зберегти для майбутніх поколінь такий вагомий внесок.

Ініціатори організацій виставок ставили собі за мету ознайомити широкі кола громадськості з історико-культурною спадщиною України, шляхом експонування маловідомих унікальних пам’яток світового значення.

 

 

СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ІКОНИ

 

18 червня 2015 року у виставкових залах корпусу № 4 Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника  відкрився між музейний виставковий проект «СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ІКОНИ».

Благодійний Фонд «ПЛАТАР. Пам’яті Сергія Платонова» знову зібрав під одним дахом колекції державні  та  приватні. У  проекті взяли учать Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник,  Благодійний Фонд «ПЛАТАР. Пам’яті Сергія Платонова», Фонд «Арт Інвест Групп», Аукціонний дім «Дукат», Музей родини Шереметьєвих.

Відвідувачам представлено твори іконопису й декоративно-літургійного мистецтва Х-ХІХ ст. Багатий сюжетний матеріал і регіональні особливості української ікони та пам’ятки декоративно-літургійного мистецтва: хрести, скульптури, металева пластика надають можливість відчути сакральний простір якій існує у храмі. 

 

 

 

 

 

Виставка «Єдина Країна! ТрадиціЇ, колекції, меценати»

м. Чернігів

 

 

Музей Платар продовжує музейно-виставковий проект «Тобі, Україно!» відкриттям 15 травня 2014 року у Національному архітектурно-історичному заповіднику «Чернігів Стародавній» виставки «Єдина Країна! ТрадиціЇ, колекції, меценати»до якої приєдналися приватні музеї України - Музей родини Шереметьєвих та Музей української ікони «Духовні скарби України».

Експозицію виставки розміщено у будівлі Чернігівського Колегіуму. Відвідувачі зможуть на прикладі експонатів музею історичного культурного надбання «ПЛАТАР» прослідкувати хронологію виникнення та розвитку української мистецької культури, починаючи від Трипільської цивілізації, через ремесла Кіммерійців, Скіфів, Сарматів до славетної Київської Русі.

Через сакральні твори з колекції Музею української ікони «Духовні скарби України» Ігоря Понамарчука торкнутися витоків, історії формування та особливостей української іконографії. 

Сторінки вітчизняної історії кінця ХІХ – поч. ХХ ст. відкриються за допомогою унікальних фотографій та документів, печаток, мундирів військових та чиновників, літографій, відзнак військових формувань, гербового посуду з сервізів аристократичних родин та виразної збірки пам’яток матеріальної культури Чернігівщини з музейної колекції родини Шереметьєвих.

 

 

Виставка "Спадок Класицизму" Палаццо Бандінеллі

 

31 жовтня 2014 року в приміщенні Палаццо Бандінеллі відкрилась виставка «Спадок класицизму» в рамках музейно-експозиційного проекту «Тобі, Україно!». Поєднання музейно-експозиційних засобів та створення своєрідного мистецького синтезу, між живописним полотном «Смерть Лукреції» (кінець ХVІІ ст. - початок ХVІІІ ст.) та предметами матеріальної культури античного часу, об’єднуючи суспільний та політичний устрій давнього суспільства.
Серед представлених предметів: посуд, предмети побуту, антропоморфна та зооморфна пластика, скульптура, кераміка, предмету одягу, прикраси, періоду з IV тисячоліття до н.е. до IV тисячоліття н.е.
Завдяки представленому різноманіттю предметів різного призначення, унікальному набору стилістичних ознак, які відображують міфологію та побут, а також різноманітність способів символьного вираження культурних ідеалів давніх та середньовічних людей, колекція безумовно займає особливе місце серед подібних зібрань вже відомих в світі.
Наш мистецький проект – підтвердження існування культурних та торгівельних зв‘язків з багатьма давніми народами Європи, а також ознаки єдиного історично-інформаційного комплексу, який суттєво поповнює знання про еволюцію людської уяви про прекрасне.
Поєднання живописного образу Лукреції, як символу жіночої цнотливості та людської доблесті нескореною тиранією, з матеріальними предметами мають не тільки наукове, але і виховне значення, яке надає відчуття причетності кожного до історії всього людства та відчувати себе його частиною, сформувати сучасний погляд на минулі тисячоліття, стати носієм знань про давні культури та ідеали і головне – відчути почуття гідності за давню історію України.
Головним організатором заходу є Благодійний Фонд «Пам'яті Сергія Платонова. "Платар"»

 

 

Виставка «Україна – Світу» 

м. Київ

Після повернення з великомасштабного дворічного туру протягом 2010-2012 років по США,  у на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника у корпусі № 4 в «келіях соборних старців» проводиться виставка присвячена пам’яті президента Міжнародного фонду  мистецтва і освіти (FIAE) Грегорі Гуроффа, видатного діяча сучасної світової культури, який присвятив усе своє життя розвитку культурного обміну між Сполученими Штатами Америки та країнами Східної Європи.

 

В рамках проекту було представлено дві експозиції: «Слава України: золоті скарби та втрачені цивілізації» та «Слава України: святі образи ХІ-ХІХ століть

 

У виставкових залах відвідувачі ознайомляться з культурним надбанням України від прадавньої доби до нового часу. Експонуються предмети з колекції Музею історичного культурного надбання «ПЛАТАР» та з фондової збірки Національного Києво-Печерського заповідника. Виставка представляє дві потужні складові української культури — матеріальну культуру найдавніших цивілізацій України та сакральне мистецтво XI-XIXст.

 

АДРЕСА ВИСТАВКИ: 

М. КИЇВ, ВУЛ. ЛАВРСЬКА 9, КОРПУС №4

НАЦІОНАЛЬНИЙ КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКИЙ ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНИЙ ЗАПОВІДНИК

РЕЖИМ РОБОТИ:

ЗАПОВІДНИК ПРАЦЮЄ БЕЗ ВИХІДНИХ

У ЗИМОВИЙ ПЕРІОД З 9-00 ДО 18-00, КАСА ДО 17-00

У ВЕСНЯНО-ЛІТНІЙ ПЕРІОД З 8-00 ДО 20-00, КАСА ДО 19-00

 

 

 

 

Виставка «Величні тисячоліття України»

м. Львів

У приміщенні Палацу Потоцьких Національної Львівської Галереї ім. Бориса Возницького відкрита виставка  «Величні тисячоліття України»  в рамках нового масштабного культурно-освітницького проекту  «Обрана Україна». На виставці  демонструється близько 1500 експонатів з коллекції "ПЛАТАР",  що охоплюють великий часовий простір розвитку людської цивілізації на теренах України. Серед експонатів – пам‘ятки Трипільської культури, зброя Скіфського періоду, ювелірні прикраси доби Античності, пам’ятки візантійського мистецтва та прикраси київських майстрів часів Київської Русі ХІІ-ХІІІ ст.

 

АДРЕСА ВИСТАВКИ: 

М. ЛЬВІВ, ВУЛ. КОПЕРНИКА, 15

ПАЛАЦ ПОТОЦЬКИХ

РЕЖИМ РОБОТИ:

 ПРАЦЮЄ ЩОДНЯ, КРІМ ПОНЕДІЛКА
У ЛІТНІЙ ПЕРІОД: З 11:00 ДО 18:00, КАСА ДО 16:00
У ЗИМОВИЙ ПЕРІОД: З 10:00 ДО 17:00, КАСА ДО 16:00
У НЕДІЛЮ: З 12:00 ДО 17:00, КАСА ДО 16:00